Limbă/Sprache: RO/DE

Membrii consiliului parohial

Preşedinte și preotDr. Nicolae GillaE-Mail ...
Vicepreşedinte   Constantin BuhociuE-Mail ...
Manager și epitrop  Alexandru Scarlat
E-Mail ...
GrefieriAdina GillaE-Mail ...
Drd. Corina Dima
CasieriElena Beringer
Dr.-Ing. Adam Linca
CenzoriMihaela Mate
Lidia Maurer
Talia Schausz
ConsilieriEmil Crăciun  
Karl Maurer
Eduard Schausz
Mihai Rugină
Slujbe

 

Marți / Dienstag1.10.2019 

18:00 Seara filocalică - Filocalia 9 / Philokalischer Abend - Philokalie 9

 

Vineri / Freitag4.10.2019

19:00 Taina Sf. Maslu / Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă / Samstag5.10.2019 

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 6.10.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag7.10.2019

19:00 Întâlnire pregătiroare pentru Pelerinajul din Israel / Vorbereitungstreffen für die Pilgerreise nach Israel

 

Duminică / Sonntag, 13.10.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag14.10.2019

18:00 Acatist () Sf. Cuv. Paraschiva de la Iași / Göttliche Liturgie (†) Hl. Paraskeva von Iași

 

Sâmbătă / Samstag19.10.2019 

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 20.10.2019

8:00 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:00 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag21.10.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Privire retrospectivă Perelinaj Israel / Rückblick Pilgerreise Israel

 

Sâmbătă / Samstag26.10.2019 

9:30 Sfânta Liturghie () Sf. M. Mc. Dimitrie / Göttliche Liturgie (†) Hl. Großmärtyrer Demetrios

 

Duminică / Sonntag, 27.10.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie () Sf. Cuv. Dimitrie cel Nou / Göttliche Liturgie (†) Hl. Demetrios der Neue

 

Luni / Montag28.10.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Miercuri / Mittwoch30.10.2019 

18:00 Seara filocalică - Filocalia 10 / Philokalischer Abend - Philokalie 10

 

 Detalii programul slujbelor (pdf)  

Eveniment

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar