Limbă/Sprache: RO/DE

Membrii consiliului parohial

Preşedinte și preotDr. Nicolae GillaE-Mail ...
Vicepreşedinte   Constantin BuhociuE-Mail ...
Manager și epitrop  Alexandru Scarlat
E-Mail ...
GrefieriAdina GillaE-Mail ...
Drd. Corina Dima
CasieriElena Beringer
Dr.-Ing. Adam Linca
CenzoriMihaela Mate
Lidia Maurer
Talia Schausz
ConsilieriEmil Crăciun  
Karl Maurer
Eduard Schausz
Mihai Rugină
Slujbe

 

Duminică / Sonntag, 1.9.2019

Începutul Anului Bisericesc / Beginn des Kirchenjahres

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie - săvârșită de PS. Episcop-vicar Dr. Sofian Brașoveanul /
Göttliche Liturgie - zelebriert von SE Weihbischof Dr. Sofian von Kronstadt

 

Luni / Montag2.9.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Jesus- oder Herzensgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Vineri / Freitag6.9.2019

19:00 Taina Sf. Maslu / Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă / Samstag7.9.2019 

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 8.9.2019

8:30 Utrenie / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie () Nașterea Maicii Domnului / Göttliche Liturgie (†) Mariä Geburt

 

Sâmbătă / Samstag14.9.2019 

7:30 Acatist / Hymne

8:00 Sfânta Liturghie () Înălțarea Sfintei Cruci / Göttliche Liturgie (†) Kreuzerhöhung

 

Duminică / Sonntag, 15.9.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag16.9.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Jesus- oder Herzensgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Sâmbătă / Samstag21.9.2019 

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 22.9.2019

8:00 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:00 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag23.9.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Sâmbătă / Samstag28.9.2019 

18:00 Acatist / Hymne

 

Duminică / Sonntag, 29.9.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag30.9.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Marți / Donnerstag1.10.2019 

18:00 Seara filocalică - Filocalia 9 / Philokalischer Abend - Philokalie 9

 

 Detalii programul slujbelor (pdf)  

Eveniment

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar