Limbă/Sprache: RO/DE

Programul Liturgic

  Toată suflarea să laude pe Domnul!

 

În fiecare duminică şi sărbătoare însemnată cu roşu în calendar se săvârşesc:

8:30 Utrenia sau Ceasurile

9:30 Sfânta Liturghie

O dată pe lună, vinerea (de regulă în prima vineri din lună) se săvârşeşte:

18:00 Taina Sfântului Maslu

Cel puţin o dată pe lună, sâmbăta se săvârşeşte:

18:00 Vecernia

 

Detailii programul slujbelor (pdf)

 

 

De reţinut:  Pentru spovedanii, sfeştanii şi alte slujbe Pr. Dr. Nicolae Gilla vă stă la dispoziţie ori de câte ori doriţi sau aveţi nevoie.

 

Vă aşteptăm cu drag!

 

Slujbe

 

Luni / Montag1.7.2019 

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Vineri / Freitag5.7.2019

18:00 Taina Sf. Maslu / Sakrament der Krankensalbung

 

Duminică / Sonntag, 7.7.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag8.7.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Sâmbătă / Samstag, 13.7.2019

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 14.7.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag15.7.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Sâmbătă / Samstag, 20.7.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

6:30 Sfânta Liturghie (†) Sf. Prooroc Ilie / Göttliche Liturgie (†) Hl. Prophet Elias

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 21.7.2019

! ! ! Strada Wilhelmstraße este blocată din cauza unui maraton.
Pentru a ajunge la biserică se ocolește ! ! !

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag22.7.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Sâmbătă / Samstag, 27.7.2019

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 28.7.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag29.7.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Marți / Dienstag30.7.2019

18:00 Seara filocalică - Filocalia 7 / Philokalischer Abend - Philokalie 7

 

Miercuri / Mittwoch31.7.2019

Începutul Postului Adormirii Maicii Domnului / Beginn der Fastenzeit Mariä Entschlafung

 

 Detalii programul slujbelor (pdf)  

Eveniment

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar