Limbă/Sprache: RO/DE

Pelerinajul în Grecia

 
Slujbe

Vineri | Freitag2.4.2021

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag3.4.2021

17:00 Parastas | Gottesdienst für Verstorbene

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag4.4.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag6.4.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:30 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag9.4.2021

18:00 Liturghia darurilor mai înainte sfințite | Die Liturgie der Vorgeweihten Gaben

 

Sâmbătă | Samstag10.4.2021

17:00 Parastas | Gottesdienst für Verstorbene

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag11.4.2021
! ! ! În Reutlingen în biserica evanghelică Christuskirche, Lohmühlestraße 30, 72762 Reutlingen ! ! !

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie  


! ! ! În Tübingen în biserica noastră Drosselweg 10, 72076 Tübingen ! ! !

9:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

10:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag13.4.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:30 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Miercuri | Mittwoch14.4.2021

18:00 Denia Canonului cel Mare | Fastenmatutin des Großen Kanons

 

Vineri | Freitag16.4.2021

18:00 Denia Acatistului Bunei Vestiri | Fastenmatutin des Hymnus Mariä Verkündigung

 

Sâmbătă | Samstag17.4.2021

17:00 Parastas | Gottesdienst für Verstorbene

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag18.4.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag20.4.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:30 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag23.4.2021

17:00 Acatist | Hymne

18:00 Vecernia unită cu Liturghia darurilor mai înainte sfințite  () Sf. M. Mc. Gheorghe | Vesper mit Liturgie der Vorgeweihten Gaben () Hl. Großmärtyrer Georg

 

Sâmbătă | Samstag24.4.2021

17:00 Parastas | Gottesdienst für Verstorbene

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag25.4.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie () Intrarea Domnului în Ierusalim  | Göttliche Liturgie () Palmsonntag

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie () Intrarea Domnului în Ierusalim  | Göttliche Liturgie () Palmsonntag

Dezlegare la pește | Fastenbefreiung bezüglich Fisch

 

Luni | Montag26.4.2021

18:00 Denie | Fastenmatutin

 

Marți | Dienstag27.4.2021

18:00 Denie | Fastenmatutin

 

Miercuri | Mittwoch28.4.2021

18:00 Denie | Fastenmatutin

 

Joi | Donnerstag29.4.2021

7:30 Acatist | Hymne

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

18:00 Denia celor 12 Evanghelii | Fastenmatutin der 12 Evangelien

 

Vineri | Freitag30.4.2021

18:00 Denia Prohodului Domnului | Fastenmatutin der Grablegung des Herrn

 

Detalii programul slujbelor aprilie 2021 (pdf)

   

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar