Limbă/Sprache: RO/DE

Centrul Copiilor

 
Slujbe
Eveniment

 

Marți | Dienstag28.1.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Joi | Donnerstag30.1.2020

6:00 Acatist | Hymne

17:00 Vecernie cu ÎPS. Părinte Mitropolit Serafim | Vesper mit SE Metropolit Serafim

18:00 Seara filocalică cu ÎPS. Părinte Mitropolit Serafim – Despre Dragoste în Filocalie | Philokalischer Abend mit SE Metropolit Serafim - Über die Liebe in der Philokalie

 

Vineri | Freitag31.1.2020

9:30 Sfânta Liturghie cu ÎPS. Părinte Mitropolit Serafim | Göttliche Liturgie mit SE Metropolit Serafim

 

Duminica | Sonntag2.2.2020

8:30 Utrenie | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie () Întâmpinarea Domnului | Göttliche Liturgie (†) Mariä Lichtmess

 

Marți | Dienstag4.2.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag7.2.2020

18:00 Taina Sf. Maslu | Sakrament der Krankensalbung

 

Duminică | Sonntag, 9.2.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag11.2.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag15.2.2020 

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag, 16.2.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag18.2.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag22.2.2020 

11:00 Parastas – Moșii de iarnă / Gottesdienst für Verstorbene

18:00 Vecernie | Vesper

Lăsatul secului de carne / Letzter Tag, an dem Fleisch gestattet ist

 

Duminică | Sonntag, 23.2.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag25.2.2020

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic | Bibelkreis

 

Vineri | Freitag28.2.2020 

18:00 Seara filocalică – Despre Bucurie în Filocalie | Philokalischer Abend - Über die Freude in der Philokalie

 

Sâmbătă | Samstag29.2.2020 

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminică | Sonntag, 1.3.2020

8:30 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

Lăsatul secului pt. Postul Sfintelor Paști / Letzter Tag vor dem Beginn der Österlichen Fastenzeit

 

 Detalii programul slujbelor Februarie 2019 (pdf)  

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar