Limbă/Sprache: RO/DE

Bucătăresele vesele

 
Slujbe

Vineri | Freitag1.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie () Tăierea împrejur a Domnului, Sf. Vasile cel Mare | Göttliche Liturgie () Beschneidung des Herrn, Hl. Basilius der Große  

10:00 (YouTube live) Sfânta Liturghie () Tăierea împrejur a Domnului, Sf. Vasile cel Mare | Göttliche Liturgie () Beschneidung des Herrn, Hl. Basilius der Große   

 

Duminică | Sonntag3.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

12:00 Te Deum la Anul Nou | Te Deum zu Neujahr

 

Miercuri | Mittwoch6.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie () Boboteaza | Göttliche Liturgie () Epiphanias  

10:00 (YouTube live) Sfânta Liturghie () Boboteaza | Göttliche Liturgie () Epiphanias

12:00 Aghiasmă Mare | Große Wasserweihe

 

Joi | Donnerstag7.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie () Sf. Ioan Botezătorul | Göttliche Liturgie () Hl. Johannes der Täufer

 

Vineri | Freitag8.1.2021

17:00 Taina Sf. Maslu | Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă | Samstag9.1.2021

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag10.1.2021
! ! ! În Reutlingen în biserica evanghelică Christuskirche, Lohmühlestraße 30, 72762 Reutlingen ! ! !

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie  


Duminica | Sonntag10.1.2021
! ! ! În Tübingen în biserica noastră Drosselweg 10, 72076 Tübingen ! ! !

9:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag12.1.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag16.1.2021

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag17.1.2021

9:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag19.1.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Cerc biblic | Bibelkreis

 

Sâmbătă | Samstag23.1.2021

18:00 Vecernie | Vesper

 

Duminica | Sonntag24.1.2021

9:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

Marți | Dienstag26.1.2021

18:00 Rugăciunea lui Iisus | Das Jesusgebet

19:15 (via Zoom) Seara filocalică | Philokalischer Abend

 

Sâmbătă | Samstag, 30.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie () Sf. Trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Teologul și Ioan Gură de Aur; Sf. Mc. Ipolit | Göttliche Liturgie () Hl. Drei Hierarchen: Basilius der Große, Gregor von Nazianz und Johannes Chrysostomos; Hl. Märtyrer Hippolyt  

10:00 (YouTube live) Sfânta Liturghie () Sf. Trei Ierarhi: Vasile cel Mare, Grigorie Teologul și Ioan Gură de Aur; Sf. Mc. Ipolit | Göttliche Liturgie () Hl. Drei Hierarchen: Basilius der Große, Gregor von Nazianz und Johannes Chrysostomos; Hl. Märtyrer Hippolyt 

 

Duminică | Sonntag31.1.2021

7:00 Utrenia | Matutin (Morgengebet)

8:00 Sfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

10:00 (YouTube liveSfânta Liturghie | Göttliche Liturgie

 

 

Detalii programul slujbelor ianuarie 2021 (pdf)

   

 

 

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar