Limbă/Sprache: RO/DE

Biserica noastră

 
Slujbe

 

Joi / Donnerstag1.8.2019 

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Vineri / Freitag2.8.2019

18:00 Taina Sf. Maslu / Sakrament der Krankensalbung

 

Sâmbătă / Samstag3.8.2019 

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Duminică / Sonntag, 4.8.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Luni / Montag5.8.2019

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Marți / Dienstag, 6.8.2019

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch

6:00 Acatist / Hymne

6:30 Sfânta Liturghie (†) Schimbarea la față / Göttliche Liturgie (†) Verklärung des Herrn

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Miercuri / Mittwoch, 7.8.2019

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Joi / Donnerstag8.8.2019 

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Vineri / Freitag9.8.2019

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Sâmbătă / Samstag10.8.2019 

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Duminică / Sonntag, 11.8.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9.30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Luni / Montag12.8.2019

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Marți / Dienstag, 13.8.2019

18:00 Paraclisul Maicii Domnului / Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Miercuri / Mittwoch, 14.8.2019

18:00 Privighere / Vigil

 

Joi / Donnerstag, 15.8.2019

Dezlegare la pește / Fastenbrechen bezüglich Fisch

6:00 Acatist / Hymne

6:30 Sfânta Liturghie (†) Adormirea Maicii Domnului / Göttliche Liturgie (†) Mariä Entschlafung

 

Sâmbătă / Samstag, 17.8.2019

18:00 Vecernie / Vesper

 

Duminică / Sonntag, 18.8.2019

8:00 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:00 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag19.8.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Duminică / Sonntag, 25.8.2019

8:30 Utrenia / Matutin (Morgengebet)

9:30 Sfânta Liturghie / Göttliche Liturgie

 

Luni / Montag26.8.2019

18:00 Rugăciunea lui Iisus / Das Jesusgebet

19:00 Cerc biblic / Bibelkreis

 

Joi / Donnerstag29.8.2019

6:00 Acatist / Hymne

6:30 Sfânta Liturghie (†) Tăierea capului Sf. Ioan Botezătorul / Göttliche Liturgie (†) Enthauptung des Hl. Johannes des Täufers

18:00 Seara filocalică - Filocalia 8 / Philokalischer Abend - Philokalie 8

 

 Detalii programul slujbelor (pdf)  

Eveniment

Școala Românească

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar