Limbă/Sprache: RO/DE

Rumänische Schule

[Translate to Deutsch:]

 

 Mai multe fotografii ...  

 

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

 

Pentru cei care vor fi aici în vacanță, sau se vor fi întors deja

 Vineri, 29.8.2014 (plecarea la ora 12.00 de la biserică)

 este planificată o excursie la

 Römisches Freilichtmuseum Hechingen/Stein (www.villa-rustica.de).

 Program: 4 ore - o să vedem cum au trăit strămoși noștri, o să coacem pâine etc.

 Costuri: circa 6€/copil, 7€/adult

 Minim 14 persoane: De accea este necesar să vă anunțați dacă venți!

   

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  

Școala Românească a plecat și ea în vacanță și revine

Sâmbăta, 13.9.2014, ora 9.30 - 12.00

Locația: Casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich-Bonhoeffer (Berliner Ring 14, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost - lângă piscina acoperită respectiv centrul comercial Waldhäuser Ost)

așteptăm cu drag!

   

 xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  

Programul pentru a doua jumătate a anului:

27.9., 11.10., 25.10., 8.11., 22.11., 6.12., 20.12.2014

Temele vor fi comunicate până la începutul lunii septembrie.

 

Contact

                         
   

 

 

Gottesdienste

Donnerstag1.8.2019 

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Freitag2.8.2019

18:00 Sakrament der Krankensalbung

 

Samstag3.8.2019 

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Sonntag, 4.8.2019

8:30 Matutin (Morgengebet)

9.30 Göttliche Liturgie

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Montag5.8.2019

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

19:00 Bibelkreis

 

Dienstag, 6.8.2019

Fastenbrechen bezüglich Fisch

6:00 Hymne

6:30 Göttliche Liturgie (†) Verklärung des Herrn

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Mittwoch, 7.8.2019

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Donnerstag8.8.2019 

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Freitag9.8.2019

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Samstag10.8.2019 

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Sonntag, 11.8.2019

8:30 Matutin (Morgengebet)

9.30 Göttliche Liturgie

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Montag12.8.2019

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

19:00 Bibelkreis

 

Dienstag, 13.8.2019

18:00 Trostkanon an die Allheilige Gottesgebärerin

 

Mittwoch, 14.8.2019

18:00 Vigil

 

Donnerstag, 15.8.2019

Fastenbrechen bezüglich Fisch

6:00 Hymne

6:30 Göttliche Liturgie (†) Mariä Entschlafung

 

Samstag, 17.8.2019

18:00 Vesper

 

Sonntag, 18.8.2019

8:00 Matutin (Morgengebet)

9:00 Göttliche Liturgie

 

Montag19.8.2019

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis

 

Sonntag, 25.8.2019

8:30 Matutin (Morgengebet)

9:30 Göttliche Liturgie

 

Montag26.8.2019

18:00 Das Jesusgebet

19:00 Bibelkreis

 

Donnerstag29.8.2019

6:00 Hymne

6:30 Göttliche Liturgie (†) Enthauptung des Hl. Johannes des Täufers

18:00 Philokalischer Abend - Philokalie 8

 

 

Druckversion Gottesdienstprogramm (pdf)   

  

Zur Info

Rumänische Schule

Program

Activitățiile au parțial loc la casa „Hinkelstein” a parohiei evanghelice Dietrich Bonhoeffer (Berliner Ring 8/1, 72076 Tübingen-Waldhäuser Ost).

Icoana Zilei / Sinaxar